عجایب هفتگانه جدید

 

عجایب هفتگانه جدید دنیا جایگزین عجایب هفتگانه قدیمی

عجایب هفتگانه نامی آشنا برای تمامی مردمان کره زمین است. عجایبی که از نظر معماری و مجسمه سازی بی نظیر است و به دوران باستان اطلاق می شود. هرم بزرگ جیزه، باغ های معلق بابل، مجسمه رودس، معبد آرتمیس، فانوس دریایی اسکندریه، مجسمه زئوس و مقبره ماسولوس از عجایب هفتگانه باستانی هستند که همچنان مجهولات زیادی درباره معماری آن ها وجود دارد اما موضوعی که به تازگی مورد توجه قرار گرفته است، عجایب هفتگانه جدیدی است که در سال ۲۰۰۷ پس از رای گیری میان ۱۰۰ میلیون نفر انتخاب شد. این عجایب سازه های مدرن تری نسبت به عجایب گذشته دارند. 

مجمسه مسیح رهایی

مجسمه مسیح رهایی، مجسمه ای است با ارتفاع ۳۹ متر که در یکی از بالاترین نقاط شهر ریو دوژانیرو قرار دارد. ساخت این مجسمه از سال ۱۹۲۱ آغاز شد و ده سال به طول انجامید. از آن جایی که این مجسمه در بالاترین نقطه شهر است، از تمام شهر ریو، چه در روز و چه در شب قابل مشاهده است. این مجسمه نمادی از مسیح است که در حالیکه ایستاده، دستانش را به حالت پذیرش و رهایی باز کرده است. بدین معنا که مسیح تمامی انسان ها را با آغوشی باز می پذیرد.

 

ال کاستیلو در چیچن ایتزا

ال کاستیلو در مکزیک قرار دارد و به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید بر اساس رای گیری انتخاب شده است. داستان این معبد بیشتر از معماری آن عجیب است. الکاستیلو معبدی برای قربانی کردن انسان ها و حیوانات برای خدای باران، ماهایا بوده است. هر چند در عصر امروز که نحوه قربانی کردن انسان ها در سراسر جهان متفاوت شده است، آن چنان ترسناک نیست اما باز هم زمانی که به این معبد هزار ساله می روید، قلبتان به درد خواهد افتاد.

از زیبایی های معبد ال کاستیلو، تعداد پله هایی است که دقیقا برابر با روزهای سال، یعنی ۳۶۵ است.

کولوسئوم روم ایتالیا

این تماشاخانه نیز به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید انتخاب شده است و به راستی سزاوار آن هست. فیلم های رومی ها و گلادیاتورها را به یاد می آورید؟ تمامی گلادیاتورهایی که زندانی بودند، در مکانی که افراد زیادی تجمع داشتند، به مسابقه مرگ و زندگی می پرداختند. کولوسئوم روم، همان جاست. همان استادیومی که افراد زیادی جمع می شدند تا مسابقات دلاورانه گلادیاتورها و ریخته شدن خون بسیاری از بی گناهان را ببینند. بیشتر تماشاگرانی که در این مکان دور هم جمع می شدند اشراف زادگان بودند و برخی از اعدام های بی رحمانه شان در این مکان انجام می گرفت. از شگفتی های کولوسئوم روم می توان به تعداد درب های ورودی و ظرفیت آن اشاره کرد که به ترتیب از ۸۰ باب و ظرفیتی حدود ۸۰ هزار نفر را داشته است. این مکان به عنوان اولین آمفی تئاتر دائمی در روم بوده است.

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین حدود ۲۰۰۰ سال پیش ساخته شده است و اکنون یکی از عجایب هفت گانه جدید دنیا محسوب می شود. این دیوار طولانی ترین ساخته دست بشر است و طولی حدود ۷۰۰۰ کیلومتر دارد. دیوار چین به منظور دفاع از سرزمین ساخته شد تا بدین ترتیب از ورود دشمنان جلوگیری شود. این دیوار، رنج و زحمت میلیون ها چینی را نشان می دهد که در دوره باستان با جان و دل کار کرده اند تا از ورود بیگانگان پیشگیری کنند.

پترا شهری در اردن

این شهر که در جنوب شهر عمان پایتخت اردن قرار دارد، به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید انتخاب شده است. در این شهر تخته سنگ ها و کوه هایی یافت می شود که همگی به رنگ صورتی یا گل های سرخ اند. شهر در دل کوه کنده شده است و از این رو به این شهر پترا یعنی صخره می گویند. نام دیگر پترا به دلیل سرخگون بودن آن، مدینه الوردیه است.

ماچو پیچو در پرو

ماچو پیچو شهری است با دیواره های سنگی که به عنوان یک قلعه نظامی در قرن پانزدهم توسط اینکاها ساخته شد. ماچو پیچو نماد تمدن اینکا به شمار می رفت. این بنای تاریخی با شکوه به سبک معماری کلاسیک اینکاها با دیوارهای خشکه چین ساخته شده است. منطقه مقدسی در این شهر وجود دارد که به آن معبد خورشید می گویند. معبد خورشید اتاقی با سه پنجره دارد و اولین بنای این مجموعه است. میزان توریستان این شهر، در سال ۲۰۰۳ بیش از ۴۰۰ هزارنفر بوده است.

تاج محل هند

نام تاج محل به حدی بر سر زبان ها است که کمتر کسی پیدا می شود آن را نشناسد. تاج محل در نزدیکی شهر آگره و دهلی نو قرار دارد و به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا انتخاب شده است. تاج محل فراتر از یک بنای تاریخی است و با تماشای آن چیزی فراتر از یک سازه ساده را حس می کنید. چیزی شبیه عشق و احساس. چه چیزی بالاتر از این که پادشاهی برای یادبود همسر از دست رفته اش، بنای تاریخی بسازد که شهرت جهانی پیدا کند. می گویند شاه جهان بعد از مرگ همسر خود، دچار غم و غصه فراوانی شد و تصمیم گرفت تاج محل را بسازد تا مکانی برای یادبوی همسرش ایجاد کند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.